Bezinwazyjny laser stomatologiczny

Zastosowanie lasera diodowego w stomatologii pozwala wykonywać skomplikowane zabiegi dentystyczne z większą precyzją. Większość z nich przebiega w sposób bezinwazyjnych, a pacjenci nie odczuwają takiego stresu, jak w przypadku zabiegów tradycyjnych.

Stosowany w naszej Klinice laser stanowi nowoczesne rozwiązanie do wykonywania precyzyjnych hemostatycznych nacięć, kontrolowanej koagulacji i odparowania tkanki.

Leczenie przy użyciu lasera jest znacznie krótsze i efektywniejsze. Światło lasera biostymulacyjnego korzystnie wpływa na mikrokrążenie oraz przyspiesza regenerację i gojenie tkanek, dzięki czemu minimalizujemy krwawienie i obrzęk. Sprawia to, że pacjent może szybciej powrócić do normalnego funkcjonowania.

Laser biostymulacyjny znajduje szerokie zastosowanie w stomatologii. Wykorzystuje się go m.in. w stomatologii zachowawczej, endodoncji, periodontologii, chirurgii. Stosuje się go również do wybielania zębów, biostymulacji, fotoaktywnej dezynfekcji i leczenia aft i opryszczek.
 

Laser w chirurgii

W procedurach chirurgicznych, promieniowanie lasera stymuluje aktywność mitochondriów wewnątrz komórki i przyspieszając jej metabolizm. Przekłada się to na szybsze gojenie i zmniejsza dolegliwości bólowe po zabiegu u pacjenta.

Laserowe podcięcie wędzidełka wargi górnej lub języka

Wykonujemy zabieg podcięcia wędzidełka bez użycia standardowego skalpela w zaledwie kilka minut. Dzięki precyzji lasera nie ma konieczności szycia tkanek, a zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest w pełni bezbolesny. Idealny dla najmłodszych pacjentów. Mniej stresu dla dziecka i rodziców.

Nie tylko dzieci kwalifikowane są do zabiegu podcinania wędzidełka. U dorosłych po dobrze postawionej diagnozie, z pomocą laseroterapii, można zniwelować problem niewyraźnego mówienia lub wysuwania i zakładania protez zębowych.

Wybielanie zębów laserem LASOTRONIX

W zależności od potrzeb wybielić możemy oba łuki lub pojedyncze zęby. Jest to szybka i bezpieczna metoda wybielania gabinetowego pozwalająca na rozjaśnienie zębów o kilka tonów w trakcie jednej wizyty z natychmiastowym zniesieniem nadwrażliwości pozabiegowej.

Po laserowym wybielaniu zębów nie ma konieczności kontynuowania wybielania nakładkami. Dzięki możliwościom biostymulacyjnym lasera, po wybielaniu, zęby zabezpiecza się przed wystąpieniem nadwrażliwości, a Pacjent bez dyskomfortu może cieszyć się pięknym, białym uśmiechem.

Dla jak najlepszego utrzymania efektu zaleca się stosowanie białej diety przez 2 tygodnie po zabiegu.

Fotoaktywna dezynfekcja (PAD) kieszonek dziąsłowych, leczenie stanów zapalnych wokół implantów oraz nadwrażliwości zębów

Narzędzia wykorzystywane w laseroterapii

Laseroterapia jest alternatywą dla miejscowej antybiotykoterapii, w chwili gdy pojawi się stan zapalny dziąsła przy zębie własnym lub implancie. Polega na zaaplikowaniu dedykowanego preparatu antyseptycznego w zmienioną zapalnie okolicę i naświetleniu go bezpiecznym światłem lasera diodowego. Najczęściej już jeden zabieg skutecznie eliminuje 99,99% bakterii odpowiedzialnych za destrukcję tkanek.

Leczenie za pomocą lasera to też szybkie, proste i skuteczne niwelowanie problemu nadwrażliwości zębów spowodowanej odsłoniętą zębiną (np. szyjka zęba) lub niedostateczną funkcją ochronną szkliwa. Laser pomaga wszędzie tam, gdzie codzienne funkcjonowanie utrudnione jest przez występowanie reakcji bólowych zęba na zimno, ciepło czy kwaśne napoje i pokarmy. Zabieg jest bezbolesny, a procedura nie niesie za sobą żadnych restrykcji.

Całkowite zniesienie nadwrażliwości uzyskujemy po 3 zabiegach. Długość utrzymania efektu zależna jest od indywidualnych predyspozycji Pacjenta i trudno ją jednoznacznie ocenić.

Laserowe leczenie opryszczki lub afty

Opryszczka w kąciku ust

Dyskomfort wywołany pojawieniem się afty w jamie ustnej czy opryszczki często utrudnia codzienne funkcjonowanie, a długotrwałe farmakologiczne leczenie jest uciążliwe i nie zawsze przynosi szybką ulgę. Leczenie z użyciem bezpiecznego światła lasera diodowego polega na fotoaktywnej dezynfekcji zmienionego chorobowo miejsca oraz biostymulacji otaczających tkanek do efektywnego gojenia.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
Klinika Kwiatek 535 266 264 535 122 137

LASEROTERAPIA

1. Usunięcie zęba zatrzymanego z biostymulacją laserową tkanek 800-1000 zł

2. Biostymulacja laserowa tkanek po zabiegu chirurgicznym 200 zł

3. Laserowe podcięcie wędzidełka wargi górnej/języka 400 zł

4. Laserowe wycięcie zmiany na błonie śluzowej wraz z badaniem hist od 500 zł

5. Laserowa dezynfekcja kanałów korzeniowych 200 zł

6. Wybielanie laserowe 2000 zł

7. Fotoaktywna dezynfekcja kieszonek dziąsłowych punkt/150 zł

8. Znoszenie nadwrażliwości punkt/50 zł

9. Leczenie afty/opryszczki cykl/300 zł