Cyfrowe projektowanie uśmiechu

 Nowoczesne technologie w stomatologii pozwalają prowadzić leczenie na najwyższym poziomie. Ogromny wpływ na jakość leczenia ma zastosowanie skanera wewnątrzustnego, który precyzyjnie odczytuje warunki w jamie ustnej pacjenta, tworząc trójwymiarowy obraz uzębienia na monitorze. Jest on elementem systemu CAD/CAM (komputerowy projekt/komputerowe wykonanie), który umożliwia wykonanie odbudowy protetycznej na miejscu i w trakcie jednej wizyty.

W Klinice Kwiatek w Poznaniu Pacjenci mogą cieszyć się doskonałymi efektami leczenia z wykorzystaniem ultranowoczesnych systemów protetycznych: CAD/CAM, 3Shape.

Protetyka cyfrowa jest jednym z największych osiągnięć współczesnej stomatologii. Jest to szybko rozwijająca się gałąź stomatologii wykorzystująca najnowsze zdobycze techniki do projektowania i wykonywania prac protetycznych w wirtualnej rzeczywistości

Jakie są zalety protetyki cyfrowej?

Bez wycisku

Dotychczas, w trakcie przygotowań do wykonania korony, mostu, licówki czy uzupełnień po leczeniu kanałowym, stomatolodzy korzystali z masy wyciskowej. Taki sposób wiązał się z jednak często z dyskomfortem dla pacjenta, a przede wszystkim był mniej precyzyjny od skanowania.

Dzięki skanerowi wewnątrzustnemu uzębienie rejestruje się cyfrowo, a jego obraz natychmiast pojawia się na ekranie komputera w postaci trójwymiarowej. Dzięki temu lekarz może przeprowadzić wirtualną symulację i pokazać Pacjentowi, jak określone uzupełnienie będzie wyglądać w efekcie końcowym.

Bez metalu

Przyszłość stomatologii to prace protetyczne bez podbudowy metalowej. Gwarantują one wysoką estetykę, brak ogniw galwanicznych i uczuleń.

Za pomocą skanera oraz systemu CAD/CAM można wykonać odbudowy pełnoceramiczne (korony, mosty, nakłady, licówki), odbudowy na cyrkonie oraz wysoce estetyczne uzupełnienia tymczasowe.

Maksymalna precyzja

Do ważnych zalet skanera zaliczyć także należy uniezależnienie się od błędu, który wpisany jest w ludzką naturę. Przy jego wykorzystaniu jakość pobranego wycisku weryfikowana jest natychmiast przez komputer. W razie jakichkolwiek błędów oprogramowanie weryfikuje dane i odrzuca obraz niegwarantujący precyzyjnego wykonania pracy protetycznej.

Kolorowe obrazy 3D pozwalają lekarzowi łatwo wyznaczyć granice preparacji i określić różnice między naturalną strukturą zęba i uzupełnieniem. To sprawia, że ​​planowana odbudowa jest dokładniejsza. Taka precyzja obrazu nie jest osiągalna metodami tradycyjnymi. Obróbka dokonywana jest z dokładnością co do 0,2 mikrometra!

Wysoka dokładność skanera pozwala uzyskać lepsze wyniki kliniczne i zwiększyć trwałość uzupełnień. Korony, mosty, licówki są szczelnie dopasowane do powierzchni zębów, przez co zmniejsza się ryzyko rozwoju bakterii powodujących próchnicę wtórną.

Wysoka trwałość

Korony cyfrowe, mosty czy licówki z komputera odznaczają się wyższą jakością niż tradycyjnych uzupełnień, a prace protetyczne projektowane cyfrowo to gwarancja przewidywalności i trwałości.

Dla kogo przeznaczona jest protetyka CAD/CAM?

Stomatologia cyfrowa wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów, ceniącym sobie wysokiej jakości wypełnienia protetyczne, w pełni dopasowane i naturalnie wyglądające.
Znaczną ulgę odczują osoby, dla których pobieranie tradycyjnych wycisków było uciążliwe i wiązało się z nieprzyjemnymi doznaniami. Wykorzystanie systemu CEREC lub 3Shape pozwala wyeliminować dyskomfort towarzyszący tradycyjnej protetyce.

Jak wygląda tworzenie zębów w systemie CAD/CAM?

Skanowanie wewnątrzustne jest dla pacjenta w pełni komfortowe. Kamera wykonuje serię zdjęć, z których tworzy trójwymiarowy obraz jamy ustnej. Sam proces trwa kilka minut.

Następnie na podstawie danych projektowane jest uzupełnienie protetyczne. Model można oglądać z każdej strony i w razie potrzeby skorygować. Tworzenie pracy protetycznej nadzorowane jest przez lekarza, który może określić m.in. wysokość i położenie zęba, punkty styczne czy głębokość bruzd.

Projekt przesyłany jest do frezarki, która wycina koronę, most czy licówkę z najwyższej jakości materiału. Bazowy kolor zęba może być dodatkowo charakteryzowany w momencie osadzania pracy, jeśli jest to niezbędne dla zapewnienia najlepszej estetyki.

Nie tylko protetyka

Oprogramowanie CAD/CAM wykorzystywane jest także w innych dziedzinach stomatologii. Ortodoncja czy implantologia to przykłady specjalizacji, które również wykorzystują możliwości systemów cyfrowych.

Zęby w jeden dzień

W Klinice Kwiatek stawiamy na postęp technologii i ciągłe doskonalenie się. Rozumiemy, że przyszłość stomatologii jest nieodłącznie związana z cyfryzacją i podążamy za tym trendem. Kolejny raz nowoczesna technologia pokazuje, jak skutecznie i szybko uzupełnia pracę człowieka. Skaner wewnątrzustny jest tego najlepszym przykładem.
Gwarantuje on tym samym korzyści dla Pacjenta: prace protetyczne najwyższej jakości, o wyjątkowej precyzji dopasowania do warunków w jamie ustnej, mniejszą liczbę wizyt oraz pełen komfort podczas skanowania poprzez eliminację procedur wyciskowych.

Lekarze protetycy

Cennik

Protetyka

Konsultacja Protetyczna 250 zł

Przed podjęciem leczenia protetycznego, lekarz analizuje zdjęcia RTG oraz modele diagnostyczne i dokonuje komputerowej analizy uśmiechu. Dzięki temu może wykonać projekt DSD (Digital Smile Design), który pokazuje finalny efekt leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Korona pełnoceramiczna (bez metalu) Emax / Lava 2 500 zł

Pełnocermiczna korona najwyższej jakości - cementowana na wcześniej przygotowany ząb. Stanowi wzmocnienie jego struktury, a dzięki cyfrowemu projektowi zapewnia „filmową” estetykę.

Licówka ceramiczna cyfrowa Emax / Lava 2 700 zł

Na minimalnie opracowany ząb nakłada się ultracienkie, porcelanowe „płatki”. Dzięki temu, uzyskujemy doskonały efekt estetyczny przy nieznacznej (dochodzącej do 0,5 mm) ingerencji w tkankę Pacjenta.

Inlay/Onlay w technologii cyfrowej CAD/CAM (Emax / Lava/ Amber) 1 900 zł

Onlay, Inlay pełnoceramiczny 1 900 zł
Onlay, Inlay kompozytowy 1 900 zł

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń do nas