Higienizacja jako baza dla nowoczesnego leczenia stomatologicznego

Cel współczesnego leczenia stomatologicznego to osiągnięcie doskonałych i przewidywalnych efektów zdrowotnych i estetycznych, ale przede wszystkim utrzymanie ich w czasie. Dysponujemy coraz nowocześniejszą technologią i sprzętami – skanery, drukarki 3D, cyfrowe planowanie leczenia, innowacyjne materiały kompozytowe, ale tak naprawdę wszystkie problemy stomatologiczne (no może oprócz tych ortodontycznych) wynikają od tysięcy lat z tego samego… Największy wróg naszych zębów to płytka nazębna czyli lepka warstwa patologicznych bakterii zmieszanych z białkami śliny i resztkami pokarmowymi. Powstaje już po kilku godzinach od umycia zębów i tworzy warstwę, która ściśle przylega do ich powierzchni. Skutki niedokładnego doczyszczania to kamień nazębny, próchnica oraz patologie dookoła wypełnień, dezintegracje implantów itd. Żadna wykonana praca protetyczna nie ma szans na długoletnie utrzymanie w tak zainfekowanym środowisku.

Regularne zabiegi higienizacyjne (skaling – usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie oraz zabezpieczanie zębów specjalnymi preparatami) pozwalają „serwisować” zęby i wszelkie uzupełnienia. Jeśli pojawiasz się na profesjonalnym oczyszczaniu co pół roku, wszystkie ewentualne nieprawidłowości zostaną wychwycone zanim pojawią się ich konsekwencje. 


A co najważniejsze! Nasze higienistki pokażą co i jak poprawić, aby Twoja codzienna higiena jamy ustnej była perfekcyjna, a to ¾ sukcesu leczenia

Innowacyjne podejście do zabiegów higienizacyjnych

W naszej Klinice nie ma stagnacji, a profilaktyka jest filarem naszej działalności. Korzystamy z najnowszych osiągnięć medycyny i technologii, a także na bieżąco aktualizujemy wiedzę.

 
Korzystamy z urządzeń, o których inni wciąż jeszcze marzą. Jako pierwsi testujemy nowości wśród szczoteczek, past, płynów, nici dentystycznych czy innych przyborów do codziennej higieny, a firmy będące ich producentami, to nasi partnerzy.

Jeśli na rynku pojawia się jakaś nowość, my wiemy o niej zanim jeszcze pojawi się w sprzedaży!


Aktualnie jako pierwsza Klinika w Poznaniu wprowadziliśmy najbardziej innowacyjne narzędzie informacji i motywacji dla Pacjenta BOB Score, które w aplikacji pokazuje jego aktualny stan higieny jamy ustnej, ocenia postępy, a w mailu zawarte są wszelkie wskazówki od higienistek i materiały instruktażowe.

Nowoczesne usuwanie kamienia nazębnego

Gdyby porównać zabiegi higienizacyjne do motoryzacji, to nasze higienistki zabierają Pacjentów na przejażdżkę Mercedesem najwyższej klasy! Sprzęt, na którym pracujemy to ultranowoczesny Air Flow Prophylaxis Master szwajcarskiej firmy EMS. W dziedzinie skalingu i piaskowania nie ma nic bardziej innowacyjnego niż protokół GBT (Guided Biofilm Therapy). Dzięki niemu osiągalne staje się to, co jest już światowym trendem czyli odejście od inwazyjnego oczyszczania, polerowania czy naruszania tkanek, a stawianie na utrzymanie naturalnej struktury szkliwa


Zastosowanie takiej technologii pozwala na bezinwazyjne leczenie zapaleń dziąseł czy przyzębia z pominięciem zabiegów chirurgicznych. Niewątpliwym plusem dla pacjentów jest też możliwość powtarzania zabiegów znacznie częściej niż dotychczas, dzięki czemu utrzymujemy idealną estetykę uśmiechu. Sam zabieg, to bardziej pielęgnacja i SPA dla zębów niż ściąganie kamienia, które pamiętasz sprzed lat…

Skaling i piaskowanie zębów w nowoczesnej odsłonie

Zalety Air Flow Prophylaxis Master

Gdyby ująć zalety Air Flow Prophylaxis Master w kilku słowach, to byłyby to:

  • ultradelikatność
  • podgrzewana woda
  • zero dyskomfortu nawet u najbardziej wymagających Pacjentów (w tym dzieci, seniorzy czy kobiety w ciąży)
  • przyjemność zabiegu
  • eliminacja ściernych past
  • pasek o smaku i konsystencji cukru pudru

Doświadczony i kompetentny personel

Jakie masz skojarzenia ze słowem higienistka?

Jeśli nie najlepsze (szkolne czasy…), to najwyższy czas to zmienić. Na całym świecie, również w Polsce zawód higienistki stomatologicznej zyskuje aktualnie ogromną renomę. W niektórych krajach jest to zajęcie wręcz elitarne. Wszystkie higienistki w Klinice Kwiatek z powodzeniem i bez kompleksów mogłyby stanąć obok higienistek ze Szwajcarii czy Stanów Zjednoczonych. Mamy umiejętności, wiedzę i głód ciągłego jej poszerzania, kompetencje do pracy z pacjentem, a nawet pewne zdolności psychologiczne 


Grono naszych higienistek poszerza się wyłącznie o osoby, które ukończą cykl wewnętrznych szkoleń przygotowujących do pracy z Pacjentem. Każda z osób, która już wykonuje zabiegi, ma też ogromne doświadczenie asystentki stomatologicznej, tak więc – pracując ręka w rękę z lekarzem widzi problemy, jakie występują  w jamie ustnej, odróżnia normę od patologii i sama wyłapuje potrzebę specjalistycznej konsultacji.


Nie boimy się wyzwań i nowości w stomatologii i chętnie z nich korzystamy (tomografia komputerowa, skanery wewnątrzustne, praca w powiększeniu). Wiemy, że świat pędzi do przodu i staramy się za tym nadążyć.
Oprócz tego pokazujemy higienistkom z całej Polski, jak piękny potrafi być ten zawód i zdradzamy nasze tajniki prowadząc największy na Facebooku fanpage branżowy „higienistki.pl”. Dla spragnionych dodatkowej wiedzy założyłyśmy też blog „higienistka.pl”, w którym cyklicznie pojawiają się wartościowe dla naszego zawodu treści.


Poznaj nasz zespół doświadczonych higienistek, które zadbają o niemal bezinwazyjne usunięcie kamienia nazębnego i osadów (skaling i piaskowanie)

Nieustanne poszerzanie wiedzy

Nie ma takiego miesiąca, żeby w naszej Klinice nie odbywało się szkolenie zewnętrzne dla higienistek, ani tygodnia bez szkoleń wewnętrznych.


Regularnie przyjeżdżają do nas najlepsi szkoleniowcy z całej Polski, którzy pokazują nam, jak jeszcze udoskonalić codzienną pracę i jak wprowadzić do niej kolejne innowacyjne elementy. Gościmy u siebie najbardziej znane twarze polskiej profilaktyki stomatologicznej.


Każda z nas systematycznie poszerza też swoją wiedzę uczestnicząc w webinariach, szkoleniach wyjazdowych czy targach. Jesteśmy na każdym ważnym wydarzeniu w branży higieny stomatologicznej, jak targi CEDE, Asysdent czy konferencja Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej.


Natychmiast dzielimy się zdobytą wiedzą z pozostałymi higienistkami z naszej Kliniki, czy omawiamy przypadki, organizując szkolenia wewnętrzne, bo wierzymy, że tylko zgrany team, mówiący jednym głosem jest w stanie doskonale prowadzić naszych Pacjentów.

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest higienizacja?

Higienizacja jest zabiegiem profilaktyczno – leczniczym. Nie chodzi w nim tylko o oczyszczenie zębów i sprawienie, że staną się gładkie i lśniące, ale przede wszystkim o korzyści zdrowotne dla Pacjenta.

Zabieg w protokole GBT składa się z dwóch etapów:

  • skalingu
  • piaskowania

Po zabiegu zęby odzyskują naturalną gładkość i koloryt.

Na czym polega skaling i dlaczego jest konieczny?

Skaling – polega na usunięciu złogów kamienia nazębnego z obszarów nad- i poddziąsłowych. Najczęściej jest to wykonywane przy pomocy ultradźwięków. Kamień osadza się zarówno w okolicach zębów własnych Pacjenta, jak i uzupełnień protetycznych. Jest zmineralizowaną płytką nazębną bogatą w bakterie, a jego występowanie powoduje często nieświeży oddech i nieestetyczny wygląd zębów. Usuwanie kamienia nazębnego jest nieodłącznym elementem utrzymania zdrowia zębów oraz dziąseł. Złogi kamienia gromadzące się w jamie ustnej mogą przyczyniać się do wystąpienia zapalenia dziąseł, obluzowania połączenia zęba z kością i w konsekwencji ruchomości zębów (paradontoza).


Co ważne, nieusuwanie kamienia nazębnego może mieć też dużo poważniejsze konsekwencje. Udowodniono, że profesjonalny, regularnie wykonywany skaling obniża ryzyko wystąpienia zawału serca oraz udaru.

Co to jest piaskowanie zębów i jakie są jego korzyści?

Piaskowanie – to usuwanie osadów nazębnych ze wszystkich powierzchni. Jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i pozwala na pozbycie się przebarwień pochodzących z jedzenia i picia oraz na skutek palenia papierosów. Co ważne, wraz z osadem nazębnym Pacjent pozbywa się również biofilmu bakteryjnego, a na wygładzonych zębach kolejne złogi gromadzą się trudniej. Po zabiegu zęby są lśniące i wyraźnie rozjaśnione.

Jak wzmocnić zęby po zabiegu?

Aby znieść nadwrażliwość pozabiegową, wzmocnić zęby i zremineralizować je, wykonuje się zazwyczaj zabieg fluoryzacji czyli pokrycia zębów warstwą preparatu z fluorem.

Jak często należy wykonywać zabiegi higienizacyjne?

Zaleca się, aby skaling i piaskowanie wykonywać raz na pół roku. Przy okazji wizyty, higienistka przeprowadza też instruktaż higieny oraz pomaga w indywidualnym dobraniu środków do codziennej higieny jamy ustnej.

Jaką techniką wykonywane są zabiegi?

Zabiegi higienizacyjne w naszej Klinice przeprowadzane są zgodnie z najnowocześniejszymi standardami (protokół GBT - Giuded Biofilm Therapy) przy użyciu urządzenia AirFlow Prophylaxis Master, które pozwala na wykonanie ich w sposób niezwykle delikatny. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić Pacjentowi najwyższy komfort.

Tak mówią o nas Pacjenci

Cennik usług - zabiegi higienizacyjne

Poniżej przedstawiamy cennik zabiegów higienizacyjnych wykonywanych w naszej klinice w Poznaniu.

Zabiegi higienizacyjne

Profesjonalna profilaktyka oraz zabiegi higienizacyjne wykonywane są przy zachowaniu najwyższych standardów, z użyciem unikalnej technologii Air - Flow Master Piezon, zapewniającej najwyższy komfort i precyzję zabiegów.

Profesjonalna higienizacja Pacjenta 390 zł

Zabieg obejmujący usuwanie kamienia nazębnego i osadów (skaling i piaskowanie), za pomocą ultranowoczesnego Air Flow Prophylaxis Master, wykonywany według szwajcarskiego protokołu GBT z zabezpieczeniem zębów lakierem lub fluoryzacją.

Zabieg trwa ok 1h.

W niektórych sytuacjach klinicznych konieczne może okazać się wykonanie drugiego pełnopłatnego zabiegu higienizacyjnego w krótkim odstępie czasu (aby uniknąć ryzyka bakteriemii oraz usunąć wszystkie złogi).

Trening higieny jamy ustnej 150 zł

Indywidualny dobór zarówno instrumentów, jak i preparatów do codziennej higieny jamy ustnej, wraz z nauką ich prawidłowego stosowania.

Kompleksowe wybielanie lampą PHILIPS ZOOM 1 700 zł

Zabieg stanowiący połączenie metody gabinetowej z nakładkową . Taka kompilacja pozwala na osiąganie najlepszych efektów estetycznych przy użyciu najdelikatniejszego preparatu PHILIPS.

Wybielanie Blanc One CLICK 350 zł

Odświeżenie koloru zębów bezpośrednio po zabiegu higienizacji. Innowacyjna technologia, pozwalająca uzyskać bielszy uśmiech w kwadrans - bez nadwrażliwości i bez białej diety po zabiegu.

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń do nas