Stomatologia zachowawcza w Klinice Kwiatek

Zadaniem stomatologii ogólnej jest zapobieganie próchnicy oraz skuteczne leczenie zębów zaatakowanych próchnicą, aby przedłużyć jego żywotność i zachować naturalny wygląd. Stomatologia ogólna to także odbudowa tkanek zęba za pomocą wypełnień kompozytowych lub włókna szklanego.
Próchnica jest powszechną chorobą jamy ustnej i występuje nawet u bardzo małych dzieci.
Przyczyn powstawania próchnicy jest obecność bakterii w płytce nazębnej, co wynika z nieprawidłowej higienie jamy ustnej oraz złej diecie.


Nieleczona może doprowadzić do utraty zębów i być początkiem poważniejszych chorób, a ponadto jako choroba zakaźna może przenosić się na sąsiednie zęby. Dlatego też bardzo istotne jest wykrycie próchnicy na wczesnym etapie jej rozwoju.

Szczegółowe badanie stomatologiczne (przegląd stomatologiczny)

Profilaktyczna wizyta kontrolna jest jedną z najważniejszych czynności w dbaniu o piękny uśmiech.

Działania zachowawcze - przed wystąpieniem dolegliwości- umożliwiają nie tylko utrzymanie zdrowia w jamie ustnej, ale również chronią przed nierzadko skomplikowanym i kosztownym leczeniem.

Przeglądy stomatologiczne powinny być wykonywane raz na 6 miesięcy, dodatkowo wzorem profilaktyki z USA co 2 lata powinno wykonać się zdjęcie panoramiczne, umożliwiające pełen wgląd w uzębienie.

Pamiętaj o tym, że przeciwdziałanie chorobie, a nie jej leczenie, jest kluczem do pięknego i zdrowego uśmiechu!

Wypełnienia kompozytowe (Plomby kompozytowe)

Technologia w otaczającym nas świecie zmienia się z dnia na dzień. Rewolucja technologiczna nie omija również stomatologii, w której zmiany zachodzą szczególnie dynamicznie.

Dzięki zastosowaniu nanotechnologii najnowsze wypełnienia są dużo bardziej wytrzymałe, szczelne i bardziej estetyczne niż parę lat temu. W naszym gabinecie pracujemy tylko najlepszymi dostępnymi materiałami nanokompozytowymi japońskiej firmy Tokuyama (Estelite), amerykańskiej 3M czy włoskiej Micerium (Enamel) - zapewniającymi bezkonkurencyjną jakość i estetykę.

Nasze wypełnienia kompozytowe są najwyższej jakości - dajemy Państwu na każde z nich 24-miesięczną gwarancję.

Odbudowa zęba na włóknie szklanym

Czy złamany ząb można jeszcze uratować? Jeżeli jego korzeń jest poprawnie przeleczony endodontycznie (kanałowo) - korzystając z nowoczesnych rozwiązań, możemy zrobić to na jednej wizycie!

Cała procedura polega na umieszczeniu w środku korzenia specjalnie przygotowanego włókna szklanego wzmacnianego tlenkiem cyrkonu. W odróżnieniu od wkładów metalowych, włókna szklane są przeźroczyste, dużo bardziej wytrzymałe i przezierne dla światła - z jednej strony zapewniają doskonałe wzmocnienie przyszłej odbudowy, a z drugiej - doskonałą estetykę.

Dzięki temu rozwiązaniu ząb można odbudować w krótkim czasie. Taka odbudowa jest bezinwazyjna, szybka i pozwala cieszyć się kompletnym uśmiechem bez konieczności rezygnacji z życia zawodowego czy towarzyskiego podczas procesu leczenia. 

Łącząc nowoczesny wkład z włókna szklanego wzmocnionego tlenkiem cyrkonu z wypełnieniem wytwarzanym w technologii nanokompozytowej można osiągnąć efekt, który nie pozwoli na odróżnienie odbudowanego zęba od zębów sąsiednich.

Leczenie pod mikroskopem

Jeszcze niedawno, brak opracowanej technologii i dostępności odpowiedniego sprzętu do leczenia sprawiał, że ząb, w którym wystąpiło zapalenie czy uszkodzenie miazgi, kwalifikowano do usunięcia. Aktualnie, zaawansowana technologia - głównie dzięki użyciu mikroskopu - pozwala na uratowanie większości takich przypadków w sposób bezbolesny i bezpieczny dla pacjenta.

Mikroskop został zaadaptowany i zastosowany w stomatologii stosunkowo niedawno. Główne korzyści z używania mikroskopu wynika z powiększenia i oświetlenia pola zabiegowego.

Mikroskop pomaga między innymi w:

  • identyfikacji wcześniejszych niewykrywalnych struktur,
  • przeprowadzeniu leczenia zakrzywionych lub niedrożnych kanałów,
  • znalezieniu nadliczbowych kanałów korzeniowych,
  • usuwaniu starych wypełnień i wkładów korzeniowych,
  • usuwaniu złamanych narzędzi,
  • zamknięciu perforacji komory lub korzenia.

Zabiegi z użyciem mikroskopu pozwalają na skuteczne leczenie także bardzo wąskich kanałów, których nie da się zobaczyć gołym okiem. W naszej klinice leczenie kanałowe wykonywane jest w komfortowych, bezbolesnych warunkach.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom dającym dentyście pełen obraz stanu Pacjenta klinicznego, większość zabiegów leczenia kanałowego pod mikroskopem odbywa się w ciągu jednej wizyty, podczas gdy tradycyjne zabiegi bez mikroskopu przeprowadza się w trakcie 2-3 wizyt. Jednowizytowe leczenie endodontyczne jest bezpieczniejsze, bardziej komfortowe i oszczędza czas pacjenta na wielokrotne wizyty.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Oferujemy najskuteczniejsze i najnowocześniejsze metody leczenia z zakresu stomatologii ogólnej, endodoncji, implantologii czy implantoprotetyki.

Lekarze

Cennik

Stomatologia Zachowawcza (Ogólna)

Pierwszorazowa konsultacja stomatologiczna 250 zł

Czas kiedy dokładnie poznajemy Pacjenta, określamy potrzeby lecznicze, ustalamy chronologię leczenia i jego zakres.

Szczegółowe badanie stomatologiczne 100 zł

Opatrunek leczniczy z materiału glasjonomerowego 250 zł

Gdy z przyczyn medycznych nie jest możliwa natychmiastowa odbudowa, opatrunek ten zabezpiecza ząb na okres do 6 miesięcy.

Wypełnienie nanokompozytowe (potocznie plomba) 350 - 900 zł

W naszej Klinice korzystamy z najlepszych dostępnych materiałów nanokompozytowych - zapewniając bezkompromisową jakość i estetykę.

wypełnienie małe 350 zł
wypełnienie średnie 510 zł
wypełnienie duże 660 zł
odbudowa zęba 900 zł

Kompozytowy remodeling zębów 1 pkt - 800 zł

Flow injection 1 pkt - 800 zł

Modele Diagnostyczne 200 zł

Niezbędne w celu analizy zgryzu - potrzebne do planowania prac protetycznych, leczenia implantologicznego, leczenia ortodontycznego, przygotowania szablonów chirurgicznych.

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń do nas