Chirurgia stomatologiczna

Usunięcie (ekstrakcja) zęba

Nasz gabinet specjalizuje się w zabiegach chirurgicznych, szczególnie w zakresie ekstrakcji (usuwania) zębów.

Zabiegi przeprowadzamy w 100% bezboleśnie, zapewniając Pacjentom pełen komfort.

Jako pierwsi w Poznaniu wprowadziliśmy do naszej oferty zabiegi w podtlenku azotu (gaz rozweselający), zapewniające komfort i wyłączenie świadomości przy 100% bezpieczeństwie nawet naszych najmłodszych podopiecznych.

 

Usunięcie (ekstrakcja) zębów mądrości (ósemek) i zębów zatrzymanych

Nasi chirurdzy są specjalistami w przeprowadzaniu najtrudniejszych ekstrakcji, w tym usuwaniu zębów zatrzymanych (niewidocznych w jamie ustnej).

W codziennej praktyce wykorzystujemy nowoczesne technologie, w tym tomografię komputerową CBCT czy sterowaną regenerację tkanek za pomocą membran PRF - dzięki czemu potrafimy sprostać nawet najbardziej skomplikowanym przypadkom. Tomografia komputerowa umożliwia dokładną lokalizację zębów zatrzymanych względem zębów sąsiednich i otaczających struktur anatomicznych (nerwy, zatoki szczękowe itd.) oraz umożliwa wczesną diagnozę pozostałych zębów.

Zabieg usunięcia ósemek, w tym zatrzymanych,  jest jednym z najtrudniejszych zabiegów usuwania zębów, ze względu na ich umiejscowienie w jamie ustnej (najczęściej trudny dostęp) oraz sąsiedztwo innych struktur anatomicznych - nerwu żuchwowego, guza szczęki czy zatoki szczękowej.

Po ekstrakcji (usunięciu) ósemki u 60 - 70% pacjentów przez 2 - 3 dni mogą pojawić się dolegliwości bólowe, stan podgorączkowy, odrętwienie czy też szczękościsk. Czas zabiegu, w zależności od skomplikowania i umiejscowienia, wynosi od pięciu minut do 1,5. godziny.

Zębodół po usunięciu zostaje przez lekarza zabezpieczony, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko powikłań pozabiegowych. Pacjent po zabiegu pozostaje w stałym kontakcie z Kliniką, a wszystkie wizyty kontrolne są wliczone w cenę ekstrakcji.

Znieczulenie miejscowe gwarantuje całkowitą bezbolesność zabiegu (czas działania znieczulenia to ok. 4 - 5 godzin).