Endodoncja - Leczenie kanałowe Poznań

Leczenie endodontyczne

Leczenie endodontyczne (leczenie kanałowe) zajmuje się chorobami miazgi zęba i stanowi często ostatnią szansę na zachowanie naturalnego zęba. Pozwala na uniknięcie ekstrakcji (usunięcia), która zawsze powinna być rozwiązaniem ostatecznym. Korzyści płynące z prawidłowo przeleczonego endodontycznie zęba są niebagatelne. Pozwalają na długotrwałe utrzymanie własnego zęba w jamie ustnej, jak również stanowią solidny zrąb pod koronę lub filar mostu. Istotą leczenia kanałowego jest usunięcie z komory i kanałów korzeniowych chorej miazgi, mechanicznym poszerzeniu i odkażeniu kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu specjalnymi materiałami. Aby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort leczenia, brak doznań bólowych i skuteczność zabiegu, wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym.

Zgonie ze światowym standardem leczenia endodontycznego, nasza Klinika została wyposażona w nowoczesne mikroskopy.

Dlaczego leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe, ze względu na skomplikowane wnętrze zęba i kanałów korzeniowych oraz niewielkie pole zabiegowe (1mm x 1mm), należy do najtrudniejszych dziedzin stomatologii, a prawidłowo wykonane leczenie kanałowe urasta do rangi prawdziwej sztuki.

Niedogodnością podczas leczenia endodontycznego może okazać się nietypowa budowa zęba, bardzo wąskie lub zobliterowane kanały i pozakrzywiane korzenie. Leczenie pozwala bezpiecznie usunąć stare wkłady koronowo - korzeniowe oraz twardy cement wypełniający kanał korzeniowy. Przebieg zabiegu może być utrudniony przez takie powikłania jak złamania narzędzia, perforacja czy przeoczenie kanałów dodatkowych. We wszystkich tych przypadkach użycie mikroskopu sprawia, że leczenie jest niezwykle precyzyjne oraz skuteczniejsze i trwalsze niż w przypadku metod tradycyjnych. Diagnostyka mikroskopowa umożliwia poznanie i podjęcie właściwego leczenia w przypadku pęknięć i złamań tkanek zęba niewidocznych gołym okiem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem dzięki swojej dokładności (zabieg odbywa się w 20 - 30 - krotnym powiększeniu) charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Jest nieinwazyjne i pozwala uniknąć usunięcia zęba oraz konieczności zastąpienia go implantem lub mostem protetycznym
Specjalistyczny mikroskop w leczeniu endodontycznym to nie wszystko...

Koferdam - Specjalna guma zakładana na leczony ząb za pomocą klamry mocującej. W ten sposób możliwe jest uzyskanie większego dostępu do wnętrza zęba. Wpływa to nie tylko na jakość zabiegu (zmniejszenie ryzyka napływu śliny), ale też wzmacnia komfort Pacjenta (zabezpieczenie przed szkodliwymi preparatami lub narzędziami).

Zdjęcie RVG/CBCT - wykonywane na miejscu, w celu szybkiej diagnozy, lokalizacji źródła bólu, jak i oceny poprawności wykonanego leczenia.

Endometr - nowoczesne, elektroniczne, precyzyjne urządzenie pomagające wyznaczyć długość kanału leczonego zęba z dokładnością do setnej części milimetra, ograniczając przy tym konieczność wykonywania kilku zdjęć rvg, a tym samym pozwala skrócić czas wizyty.

EndoMotor i narzędzia maszynowe - zapewniają odpowiednie poszerzenie i udrożnienie kanałów korzeniowych w możliwie jak najkrótszym czasie, a tym samym w większości przypadków zakończenie leczenia na jednej wizycie.

Pistolet do ciekłej gutaperki - gwarantuje precyzyjne i szczelne wypełnienie systemów korzeniowych.

Piaskarka abrazyjna - pozwala na minimalną utratę zdrowych tkanek zęba przy maksymalnej efektywności; drobinki piasku pod ciśnieniem dotrą do każdego zakamarka zainfekowanego zęba, co jest szczególnie istotne w przypadku powtórnego leczenia kanałowego i wcześniej "rozwiercanych" już zębów.

Endodoncja mikroskopowa - wykonywane zabiegi

W naszym gabinecie stomatologicznym w Poznaniu wykonujemy szereg bezbolesnych zabiegów z zakresu endodoncji mikroskopowej. Do najczęstszych zaliczyć możemy:

  • pierwotne i ponowne leczenie kanałowe zębów,
  • usuwanie z kanału zębowego starych wkładów korowo-korzeniowych,
  • wyjmowanie złamanych narzędzi z kanałów korzeniowych,
  • zamykanie perforacji,
  • usuwanie cementu z kanału zębowego.

Zabiegi prowadzone są w komfortowych warunkach, w znieczuleniu miejscowym. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i materiałów jesteśmy w stanie w większości przypadków zakończyć leczenie w trakcie jednej wizyty.

Jak przebiega leczenie?

W dużym uproszczeniu wizyta u endodonty rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego i usunięcia miazgi zębowej z kanałów i komory zęba. Następnie - po analizie ilości, długości oraz przebiegu - kanały korzeniowe są poszerzane, wypełniane i zabezpieczane szczelnym opatrunkiem.

Lekarz endodonta informuje również pacjenta o najbardziej optymalnym sposobie odbudowy zęba po leczeniu kanałowym (korona porcelanowa / odbudowa kompozytowa) 

Najczęściej zadawane pytania

Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Nowoczesna stomatologia oferuje przeprowadzenie leczenia kanałowego w taki sposób, który całkowicie eliminuje jakiekolwiek nieprzyjemne doznania. Wielu Pacjentów w trakcie leczenia ucina sobie drzemkę!

Czy leczenie endodontyczne jest konieczne? Nie ma alternatywy dla tego leczenia?

Leczenie kanałowe pozwala wyeliminować infekcję niszczącą tkanki zęba i kość dookoła niego. Dzięki temu ząb może funkcjonować w jamie ustnej przez kolejne długie lata. Jedyną alternatywą jest usunięcie go, a następnie zastąpienie implantem. Pozostawiony bez żadnej ingerencji stanowi natomiast ognisko zapalne w naszym organizmie.

Jak długo trwa leczenie?

Leczenie jest najczęściej jedno- lub dwuwizytowe. Przy dużym stanie zapalnym może być konieczna dodatkowa - trzecia wizyta.

Czy endodoncja mikroskopowa jest skuteczną metodą leczenia?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na osiągnięcie najwyższej precyzji oraz dokładne i zupełnie usunięcie zmian zapalnych z kanałów korzeniowych dzięki czemu może odbyć się proces gojenia, a ząb może nadal pełnić swoją funkcję

Endodonci

Tak mówią o nas Pacjenci

Leczenie kanałowe - Cennik usług

Poniżej przedstawiamy cennik zabiegów z zakresu leczenia endodontycznego wykonywanych w naszej klinice w Poznaniu.

Endodoncja - leczenie kanałowe

Konsultacja endodontyczna 250 zł

Leczenie kanałowe pod mikroskopem 1 200 - 2 450 zł

Każde leczenie kanałowe w naszej Klinice przeprowadzamy pod mikroskopem, zabezpieczając pole zabiegowe koferdamem oraz korzystając z najnowszych narzędzi maszynowych,  które są gwarancją najwyższej precyzji leczenia.

Leczenie kanałowe zęba 1 kanałowego 1 200 zł
Leczenie kanałowe zęba 2 kanałowego 1 600 zł
Leczenie kanałowe zęba 3 kanałowego 2 000 zł
Leczenie dodatkowego kanału 400 zł

Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem (Reendo) 1 500 - 2 700 zł

Powtórne leczenie  wymaga od lekarza  znacznie większych nakładów pracy niż leczenie pierwotne. W pierwszej kolejności należy bowiem usunąć  stare wypełnienie z kanału o średnicy główki od szpilki, w taki sposób, by nie uszkodzić delikatnego korzenia zęba, co pozwoli na precyzyjne dalsze leczenie.

Powtórne leczenie kanałowe zęba 1 kanałowego 1 500 zł
Powtórne leczenie kanałowe zęba 2 kanałowego 2 000 zł
Powtórne leczenie kanałowe zęba 3 kanałowego 2 300 zł
Powtórne leczenie dodatkowego kanału 400 zł

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń do nas