Piękne białe zęby stanowią jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunku. Udowodniono, że w relacjach międzyludzkich, uśmiech gra niebywale ważną rolę, jak również dodaje nam pewności siebie. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszej oferty profesjonalnego zabiegu wybielania zębów jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych na świecie.

Szkliwo ściera się codziennie w wyniku żucia pokarmów. Prowadzi to do powstania mikropęknięć, w których odkładają się osady i barwniki. Efektem tego jest przybranie przez zęby ciemniejszej barwy i ich matowienie. Zabieg wybielania zębów ma za zadanie poprawić ich odcień, dzięki czemu uzyskujemy zdrowy uśmiech, piękny wygląd zębów i pewność siebie.

Przyczyną przebarwień są m.in:

 • picie kawy i herbaty,
 • palenie papierosów,
 • picie czerwonego wina i napojów gazowanych,
 • spożywanie niektórych produktów takich jak warzywa czy owoce o ciemnej barwie.

Metody wybielania zębów

W naszym gabinecie dentystycznym w Poznaniu wykonujemy profesjonalne wybielanie zębów najnowocześniejszym systemem Philips Zoom, który zyskał duże uznanie zarówno wśród stomatologów jak i samych pacjentów.

Stosowana przez nas metoda wybielania zębów jest całkowicie bezpieczna, a sam środek wybielający spełnia aktualne, rygorystyczne normy Unii Europejskiej obowiązujące tego typu substancje.

Efekt bielszych o kilka odcieni zębów można uzyskać w bardzo krótkim czasie - Twoje zęby mogą lśnić już po jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym. Profesjonalne wybielanie przywraca piękny uśmiech, redukując przebarwienia związane z dietą, wiekiem czy przyjmowanymi lekami. Należy pamiętać, że wybielanie działa jedynie na naturalne zęby.

Jak przebiega proces wybielania zębów?

Zabieg rozjaśniania uśmiechu składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich wykonywany jest w naszej Klinice w Poznaniu i polega na użycia specjalnego żelu i naświetlaniu lampą Philips Zoom generującą odpowiednią wiązkę światła. Drugi etap procesu wybielania odbywa się w domu pacjenta za pomocą metody nakładkowej.

Etap 1: Wybielanie zębów lampą Philips Zoom

Proces rozpoczyna się od zakwalifikowania zębów do zabiegu. Dentysta ocenia stan uzębienia i decyduje czy pacjent może być poddany procesowi rozjaśniania zębów czy konieczne będzie wcześniejsze usunięcie osadów z powierzchni zębów. Bezpośrednio przed wybielaniem zębów zabezpieczamy tkanki miękkie - w tym dziąsła, przed kontaktem z żelem zawierającym nadtlenek wodoru. W czterech 15 minutowych cyklach preparat wybielający - nałożony na łuki zębowe - zostaje ogrzany i aktywowany przy użyciu specjalnej lampy, co umożliwia mu wniknięcie w głąb tkanek zęba. Następuje wówczas proces chemiczny, który sprawa, że łańcuchy substancji barwnych zmieniają się w związki bezbarwne. Zabieg umożliwia rozjaśnienie zębów nawet o kilka odcieni w ciągu jednej wizyty. Na zakończenie Pacjent otrzymuje specjalny żel, który pomaga chronić szkliwo i zmniejsza nadwrażliwość zębów.

wybielanie zębów z użyciem żelu wybielającego - o niskim stężeniu nadtlenku wodoru - na zęby przed naświetlaniem z uży

Etap 2: Nakładkowe wybielanie zębów

Wybielanie nakładkowe wzmacnia i utrwala efekt wybielania gabinetowego. Podczas wizyty w naszym gabinecie dentystycznym zostają pobrane wyciski lub skan wewnątrzustny, na bazie których wykonane zostaną indywidualne szyny dla Pacjenta. Wraz z nimi otrzymuje on żel wybielający oraz zostaje poinstruowany, jak z niego korzystać samodzielnie w domu. W praktyce zaleca się, aby nakładek używać na noc przez okres 6 - 12 dni po zabiegu wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym.

W trakcie ich noszenia oraz przez okres następnych dwóch tygodni należy przestrzegać tzw. białej diety, czyli zrezygnować z napojów i pokarmów zawierających barwniki (kawa, herbata, czerwone wino) oraz palenia papierosów. Dzięki temu efekt efekt zabiegu wybielania zębów będzie utrzymywał się dłużej.

zestaw do wykonywania zabiegu wybielania Phillips Zoom NiteWhite

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi wybielania zębów?

Profesjonalne wybielanie zębów metodą Philips Zoom jest całkowicie bezbolesne. Niskie stężenie nadtlenku wodoru w żelu ogranicza nieprzyjemne odczucia w trakcie zabiegu jak i po nim. Jednakże może pojawić się przejściowa nadwrażliwość zębów, która ustępuje zazwyczaj w ciągu 24 godzin. Aby ograniczyć nadwrażliwość zębów, Pacjent otrzymuje na wizycie zalecenia jak jej zapobiegać oraz dostaje dedykowane środki łagodzące.

Wybielanie zębów Poznań - zabieg wybielania zębów

Co należy wiedzieć przed zabiegiem wybielania zębów?

Wskazania i przeciwwskazania oraz zalecenia pozabiegowe przedstawiane są Pacjentowi na wizycie higienizacyjnej (oczyszczanie zębów - skaling i piaskowanie), poprzedzającej sam zabieg wybielania.

Przeciwwskazania do wybielania zębów

Do przeciwwskazań uniemożliwiających pacjentowi skorzystanie z metody Philips Zoom należą:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • ubytki zębów i próchnica, która wniknęła głęboko w strukturę zęba,
 • choroby przyzębia,
 • paradontoza,
 • stany zapalne dziąseł,
 • nadwrażliwość zębów,
 • alergie na składniki żelu,
 • uszkodzenia jamy ustnej takie jak afty, opryszczki i owrzodzenia,
 • osłabienie organizmu spowodowane leczeniem ciężkich chorób,
 • przyjmowanie niektórych leków lub preparatów żelaza,
 • noszenie aparatu ortodontycznego.
wybielanie zębów w celu usunięcia skutków palenia papierosów

Jak długo utrzymują się efekty wybielania?

Osiągnięty efekt wybielania zębów może utrzymywać się przez około 2 lata od zabiegu. Jest to zależne od struktury tkanek zęba, ich budowy i podatności, a także nawyków żywieniowych (np. picie kawy, herbaty). Aby jak najdłużej utrzymać efekt wybielenia zębów, powinno się też regularnie dbać o higienę jamy ustnej. Zasadniczo jednak raz wybielone zęby już na zawsze zachowają jaśniejszy odcień.

wybielanie zębów - zdrowy uśmiech bez kamienia nazębnego

Wybielanie zębów przypominające

Pacjentom, którzy mieli już wykonywane wybielanie zębów metodą Philips Zoom i chcą jedynie odświeżyć jego efekt, oferujemy wybielanie przypominające. Warto je wykonywać po upływie co najmniej roku od zabiegu. Jest to wybielanie nakładkowe prowadzone w zależności od oczekiwań Pacjenta przez 9, 18 lub 27 dni. Dzięki temu - przy prawidłowym prowadzeniu wybielania przypominającego - zęby pozostaną białe przez kilka lat.

wybielanie zębów - zdrowy uśmiech jako efekt wybielania nakładkowego

A gdy chcesz tylko delikatnie rozjaśnić zęby lub odświeżyć ich kolor…

System BlancOne Click

Dla Pacjentów, którzy chcą uzyskać natychmiastowe rozjaśnienie zębów, oferujemy NOWOŚĆ - System BlancOne Click. Jest to skuteczne, szybkie wybielanie, które wykonuje się przy okazji zabiegu higienizacji. Pacjent pozostaje na fotelu chwilę dłużej, a higienistka wykonuje zabieg odświeżenia koloru zębów o nawet kilka tonów. Efekt utrzymuje się przez około 2-3 miesiące, a sam zabieg nie powoduje nadwrażliwości pozabiegowej. Przez 2 godziny po zabiegu należy powstrzymać się od jedzenia i picia. Białą dietę należy utrzymywać jedynie jeden dzień po zabiegu.

Personel

Poznaj kadrę specjalistów, którzy zadbają o Twój zdrowy uśmiech w profesjonalnym gabinecie.

Opinie naszych klientów

Tak mówią o nas Pacjenci

Wybielanie zębów - Cena

Poniżej prezentujemy cennik usług zabiegów higienizacyjnych. Ceny pozostałych usług przedstawione są na stronie Cennik, lub na podstronach konkretnych usług.

Zabiegi higienizacyjne

Profesjonalna profilaktyka oraz zabiegi higienizacyjne wykonywane są przy zachowaniu najwyższych standardów, z użyciem unikalnej technologii Air - Flow Master Piezon, zapewniającej najwyższy komfort i precyzję zabiegów.

Profesjonalna higienizacja Pacjenta 390 zł

Zabieg obejmujący usuwanie kamienia nazębnego i osadów (skaling i piaskowanie), za pomocą ultranowoczesnego Air Flow Prophylaxis Master, wykonywany według szwajcarskiego protokołu GBT z zabezpieczeniem zębów lakierem lub fluoryzacją.

Zabieg trwa ok 1h.

W niektórych sytuacjach klinicznych konieczne może okazać się wykonanie drugiego pełnopłatnego zabiegu higienizacyjnego w krótkim odstępie czasu (aby uniknąć ryzyka bakteriemii oraz usunąć wszystkie złogi).

Trening higieny jamy ustnej 150 zł

Indywidualny dobór zarówno instrumentów, jak i preparatów do codziennej higieny jamy ustnej, wraz z nauką ich prawidłowego stosowania.

Kompleksowe wybielanie lampą PHILIPS ZOOM 1 700 zł

Zabieg stanowiący połączenie metody gabinetowej z nakładkową . Taka kompilacja pozwala na osiąganie najlepszych efektów estetycznych przy użyciu najdelikatniejszego preparatu PHILIPS.

Wybielanie Blanc One CLICK 350 zł

Odświeżenie koloru zębów bezpośrednio po zabiegu higienizacji. Innowacyjna technologia, pozwalająca uzyskać bielszy uśmiech w kwadrans - bez nadwrażliwości i bez białej diety po zabiegu.

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń do nas