Piękne białe zęby stanowią jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunku. Udowodniono, że w relacjach międzyludzkich, uśmiech gra niebywale ważną rolę, jak również dodaje nam pewności siebie. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszej oferty profesjonalnego zabiegu wybielania zębów jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych na świecie.

Stomatologia estetyczna - Jaką metodę wybielania zębów oferujemy?

W naszym gabinecie w Poznaniu wykonujemy skuteczne wybielanie zębów najnowocześniejszym systemem Philips Zoom, który zyskał duże uznanie zarówno wśród stomatologów jak i samych pacjentów. 


Metoda ta jest całkowicie bezpieczna, a sam środek wybielający spełnia aktualne, rygorystyczne normy Unii Europejskiej obowiązujące tego typu substancje.


Efekt bielszych o kilka odcieni zębów można uzyskać w bardzo krótkim czasie. Zabieg przywraca piękny uśmiech, redukując przebarwienia związane z dietą, wiekiem czy przyjmowanymi lekami. 

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
Klinika Kwiatek 535 266 264 535 122 137

Jak przebiega proces wybielania?

Zabieg rozjaśniania uśmiechu składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich wykonywany jest w naszej Klinice w Poznaniu i polega na użycia specjalnego żelu i naświetlaniu lampą Philips Zoom generującą odpowiednią wiązkę światła. Drugi etap odbywa się w domu pacjenta za pomocą metody nakładkowej.

Etap 1: Wybielanie zębów lampą Philips Zoom

Proces rozpoczyna się od zakwalifikowania zębów do zabiegu. Dentysta ocenia stan uzębienia i decyduje czy pacjent może być poddany procesowi rozjaśniania zębów czy konieczne będzie wcześniejsze leczenie. Następnie tkanki miękkie - w tym dziąsła, zabezpieczane są przed kontaktem z żelem wybielającym zawierającym nadtlenek wodoru. W czterech 15 minutowych cyklach żel zostaje ogrzany i aktywowany specjalną lampą, co umożliwia mu wniknięcie w głąb tkanek zęba. Następuje wówczas proces chemiczny, który sprawa, że łańcuchy substancji barwnych zmieniają się w związki bezbarwne. Zabieg umożliwia rozjaśnienie zębów nawet o kilka odcieni w ciągu jednej wizyty. Na zakończenie Pacjent otrzymuje specjalny żel, który pomaga chronić szkliwo i zmniejsza nadwrażliwość.

Nakładanie żelu wybielającego - o niskim stężeniu nadtlenku wodoru - na zęby przed naświetlaniem z użyciem lampy Philips Zoom. Zabieg wykonywany w naszym gabinecie - Poznań.

Etap 2: Wybielanie nakładkowe

Nakładkowe wybielanie zębów wzmacnia i utrwala efekt wybielania gabinetowego. Na wizycie pobrane zostają wyciski lub skan wewnątrzustny, na bazie których wykonane zostaną indywidualne szyny dla Pacjenta. Wraz z nimi otrzymuje on żel do wybielania zębów oraz zostaje poinstruowany, jak z niego korzystać. W praktyce zaleca się, aby nakładek używać na noc przez okres 6 - 12 dni po zabiegu wybielania zębów w gabinecie

W trakcie ich noszenia oraz przez okres następnych dwóch tygodni należy przestrzegać tzw. białej diety, czyli zrezygnować z napojów i pokarmów zawierających barwniki takich jak kawa i herbata oraz palenia papierosów. Dzięki temu efekt białych zębów będzie utrzymywał się dłużej.
 

zestaw Philips Zoom NiteWhite

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?

Wybielanie metodą Philips Zoom jest całkowicie bezbolesne. Niskie stężenie nadtlenku wodoru w żelu ogranicza nieprzyjemne odczucia w trakcie zabiegu jak i po nim. Jednakże może pojawić się przejściowa nadwrażliwość zębów, która ustępuje zazwyczaj w ciągu 24 godzin. Pacjent otrzymuje na wizycie zalecenia jak jej zapobiegać oraz dostaje dedykowane środki łagodzące.

Wybielaniu zębów można poddać się po zakończeniu leczenia próchnicy, stanów zapalnych czy uszkodzeń w jamie ustnej

Co należy wiedzieć przed zabiegiem?

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu oraz zalecenia pozabiegowe przedstawiane są Pacjentowi na wizycie higienizacyjnej (oczyszczanie zębów - skaling i piaskowanie), poprzedzającej sam zabieg wybielania.

Do przeciwwskazań uniemożliwiających pacjentowi skorzystanie z metody Philips Zoom należą:

 • ciąża i karmienie piersią

 • próchnica, 

 • choroby przyzębia, 

 • paradontoza,

 • stany zapalne dziąseł,

 • alergie na składniki żelu,

 • uszkodzenia jamy ustnej takie jak afty, opryszczki i owrzodzenia,

 • osłabienie organizmu spowodowane leczeniem ciężkich chorób,

 • przyjmowanie niektórych leków lub preparatów żelaza,

 • noszenie aparatu ortodontycznego.

Zabiegi przeprowadzane są w komfortowych warunkach. Nasz gabinet stomatologiczny zapewnia profesjonalne i bezpieczne wybielanie zębów.

Jak długo utrzymują się efekty wybielania?

Osiągnięty rezultat może utrzymywać się przez około 2 lata od zabiegu. Jest to zależne od struktury tkanek zęba, ich budowy i podatności, a także nawyków żywieniowych i higieny jamy ustnej Pacjenta. Zasadniczo jednak, raz wybielone zęby już na zawsze zachowają jaśniejszy odcień.

Efekty zabiegu oraz czas ich utrzymania zależą w dużej mierze od pacjenta, jego nawyków żywieniowych czy higieny jamy ustnej.

Wybielanie przypominające

Pacjentom, którzy mieli już wykonywane wybielanie łączone Philips Zoom i chcą jedynie odświeżyć jego efekt, oferujemy wybielanie przypominające. Warto je wykonywać po upływie co najmniej roku od zabiegu. Jest to wybielanie nakładkowe prowadzone w zależności od oczekiwań Pacjenta przez 9, 18 lub 27 dni. Dzięki temu - przy prawidłowym prowadzeniu wybielania przypominającego - zęby pozostaną białe przez kilka lat. 

Białe zęby - efekty wybielania nakładkowego
Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
Klinika Kwiatek 535 266 264 535 122 137

A gdy chcesz tylko delikatnie rozjaśnić zęby lub odświeżyć ich kolor…

System BlancOne Click

Dla Pacjentów, którzy chcą uzyskać natychmiastowe rozjaśnienie zębów, oferujemy NOWOŚĆ - System BlancOne Click. Jest to skuteczne, szybkie wybielanie, które wykonuje się przy okazji zabiegu higienizacji. Pacjent pozostaje na fotelu chwilę dłużej, a higienistka wykonuje zabieg odświeżenia koloru zębów o nawet kilka tonów. Efekt utrzymuje się przez około 2-3 miesiące, a sam zabieg nie powoduje nadwrażliwości pozabiegowej. Białą dietę należy utrzymywać jedynie jeden dzień po zabiegu.

Usuwanie przebarwień systemem ICON

Białe przebarwienia na zębach wyglądają nieestetycznie oraz są oznaką początków próchnicy. W naszej klinice oferujemy małoinwazyjną metodę leczenia próchnicy oraz usuwania przebarwień z zastosowaniem systemu ICON. Jest to płynna żywica, która wchłania się w miejscu uszkodzenia zęba oraz blokuje działanie kwasów próchnicogennych. Efekt? Zatrzymanie rozwoju próchnicy bez konieczności borowania, likwidacja białych plam, wydłużenie żywotności zęba i zachowanie jego naturalnego koloru.


Metoda jest bezbolesna, nie wymaga stosowania znieczulenia oraz naruszania struktury zęba. Przebarwienia usuwane są w ciągu jednej wizyty.

Stomatologia estetyczna - Pozostałe zabiegi

Dzięki nowoczesnej stomatologii estetycznej jesteśmy w stanie przywrócić piękny uśmiech każdemu. Klinika Kwiatek w Poznaniu oferuje szeroki zakres zabiegów mających na celu poprawę estetyki uzębienia Pacjentów. 


W ramach stomatologii estetycznej wykonujemy:

 • licówki, korony i mosty - także na implantach
 • całkowitą przebudowę zgryzu,
 • cyfrowe projektowanie uśmiechu
 • usuwanie przebarwień preparatem Icon
 • wybielanie zębów (także martwego uzębienia)
 • leczenie wad zgryzu

Personel

Poznaj kadrę specjalistów, którzy zadbają o Twój piękny uśmiech.

Klaudia Grzybowska
Starsza Higienistka Stomatologiczna
Katarzyna Brzeska
Starsza Higienistka Stomatologiczna
Alicja Gampe
Higienistka Stomatologiczna
Martyna Płotka
Higienistka Stomatologiczna
Karina Grzechowiak
Higienistka Stomatologiczna
Weronika Kucner
Higienistka Stomatologiczna
dypl. hig. mgr Marta Leśna
Kierownik ds. Medycznych

Opinie naszych klientów

Wybielanie zębów - Cena

Poniżej prezentujemy cennik usług zabiegów higienizacyjnych, w skład których wchodzi również wybielanie. Ceny pozostałych usług przedstawione są na stronie Cennik, lub na podstronach konkretnych usług.

ZABIEGI HIGIENIZACYJNE

Profesjonalna profilaktyka oraz zabiegi higienizacyjne wykonywane są przy zachowaniu najwyższych standardów, z użyciem unikalnej technologii Air - Flow Master Piezon, zapewniającej najwyższy komfort i precyzję zabiegów.

1. Profesjonalna higienizacja Pacjenta 350 zł

Zabieg obejmujący usunięcie kamienia nazębnego i osadów (skaling i piaskowanie), za pomocą ultranowoczesnego EMS Master Piezon, wykonywany według szwajcarskiego protokołu GBT z zabezpieczeniem zębów lakierem lub fluoryzacją.

2. Trening higieny jamy ustnej 150 zł

Indywidualny dobór zarówno instrumentów, jak i preparatów do codziennej higieny jamy ustnej, wraz z nauką ich prawidłowego stosowania.

3. Kompleksowe wybielanie lampą PHILIPS ZOOM 1400 zł

Zabieg stanowiący połączenie metody gabinetowej z nakładkową . Taka kompilacja pozwala na osiąganie najlepszych efektów estetycznych przy użyciu najdelikatniejszego preparatu PHILIPS.

4. ICON 1 ząb / 300 zł

Zabieg umożliwiający usuwanie części przebarwień i białych plam w sposób bezinwazyjny (bez konieczności używania wiertła).

5. Wybielanie Blanc One CLICK 350 zł

Odświeżenie koloru zębów bezpośrednio po zabiegu higienizacji. Innowacyjna technologia, pozwalająca uzyskać bielszy uśmiech w kwadrans - bez nadwrażliwości i bez białej diety po zabiegu.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
Klinika Kwiatek 535 266 264 535 122 137