Profesjonalne wybielanie

Piękny, biały uśmiech stanowi jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunku. Udowodniono, że w relacjach międzyludzkich, uśmiech gra niebywale ważną rolę, jak również dodaje nam pewności siebie.

Jaką metodę wybielania oferujemy?

W naszej Klinice wykonujemy wybielanie najnowocześniejszym systemem Philips Zoom.

Metoda ta jest całkowicie bezpieczna, a sam środek wybielający spełnia aktualne, rygorystyczne normy Unii Europejskiej obowiązujące tego typu substancje.

Jak przebiega proces wybielania?

Wybielanie składa się z dwóch etapów:

Etap 1

Wybielanie gabinetowe rozpoczyna się od zakwalifikowania zębów do zabiegu. Następnie tkanki miękkie - w tym dziąsła, zabezpieczane są przed kontaktem z żelem wybielającym. W czterech 15 minutowych cyklach żel zostaje ogrzany i aktywowany specjalną lampą, co umożliwia mu wniknięcie w głąb tkanek zęba. Nastęuje wówczas proces chemiczny, który sprawa, że w strukturze zęba łańcuchy substancji barwnych zmieniają się w związki bezbarwne.

Etap 2

Wybielanie nakładkowe - wzmacnia i utrwala efekt wybielania gabinetowego. Na wizycie pobrane zostają wyciski, na bazie których wykonuje się indywidualne szyny dla Pacjenta. Wraz z nimi otrzymuje on żel do wybielania oraz zostaje poinstruowany, jak z niego korzystać. W praktyce zaleca się, aby używać ich na noc przez okres 6 - 12 dni po wybielaniu gabinetowym.

W trakcie ich noszenia oraz przez okres następnych dwóch tygodni Pacjent zobligowany jest do przestrzegania tzw. białej diety czyli zrezygnowania z napojów i pokarmów barwiących.

Odczucia w trakcie zabiegu

Wybielanie metodą Philips Zoom jest całkowicie bezbolesne. Może pojawić się przejściowa nadwrażliwość zębów, która ustępuje zazwyczaj w ciągu 24 godziny. Pacjent otrzymuje na wizycie zalecenia jak jej zapobiegać oraz otrzymuje dedykowane środki łagodzące.

Co należy wiedzieć przed zabiegiem?

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu oraz zalecenia pozabiegowe przedstawiane są Pacjentowi na wizycie higienizacyjnej (oczywiszczanie zębów - skaling i piaskowanie), poprzedzającej sam zabieg wybielania.

Jak długo utrzymują się efekty wybielania?

Osiągnięty rezultat może utrzymywać się przez około 2 lata od zabiegu. Jest to zależne od struktury tkanek zęba, ich budowy i podatności, a także nawyków żywieniowych i higieny jamy ustnej Pacjenta. Zasadniczo jednak, raz wybielone zęby już na zawsze zachowają jaśniejszy odcień.

Wybielanie przypominające

Pacjentom, którzy mieli już wykonywane wybielanie łączone Philips Zoom i chcą jedynie odświeżyć jego efekt, oferujemy wybielanie przypominające. Można je wykonywać po upływie co najmniej roku od zabiegu. Jest to wybielanie nakładkowe prowadzone w zależności od oczekiwań Pacjenta przez 9, 18 lub 27 dni.

A gdy chcesz tylko delikatnie rozjaśnić zęby lub odświeżyć ich kolor...

Dla Pacjentów, którzy chcą uzyskać natychmiastowe rozjaśnienie zębów, oferujemy NOWOŚĆ - System BlancOne Click. Jest to szybkie wybielanie, któe wykonuje się przy okazji zabiegu higienizacji. Pacjent pozostaje na fotelu chwilę dłużej, a higienistka wykonuje zabieg odświeżania koloru zębów o nawet kilka tonów. Efekt utrzymuje się przez około 2-3 miesiące, a sam zabieg nie powoduje nadwrażliwości pozabiegowej. Białą dietę należy utrzymywać jedynie jeden dzień po zabiegu.