Implantacja natychmiastowa

Czym jest implantacja natychmiastowa?

W odróżnieniu od implantacji tradycyjnej, nie czekamy na wygojenie się zębodołu (trwałoby to od 3 do 6 miesięcy) po usunięciu zęba lub zębów. Implant wraz z koroną tymczasową lub śrubą gojącą zakładamy podczas jednego zabiegu. 

Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych form implantacji - umożliwiająca przywrócenie funkcji estetycznej zęba podczas jednej wizyty.

Czy jest to sprawdzona procedura?

Implantacja natychmiastowa jest procedurą standardową na całym świecie, opartą na dziesiątkach badań naukowych potwierdzających jej długoczasową skuteczność.

Metoda ta jest z powodzeniem stosowana zarówno przy pojedynczych brakach zębowych jak i odbudowach pełnych łuków.

W Klinice Kwiatek, dzięki posiadaniu własnego laboratorium protetycznego, jesteśmy w stanie wykonać korony i mosty tymczasowe już w parędziesiąt minut po implantacji - podczas jednej wizyty Pacjenta.

Czym różni się implantacja natychmiastowa od tradycyjnej? Czy nie lepiej poczekać na wygojenie się miejsca po usuniętym zębie?

Jeżeli tylko jest taka możliwość to zawsze leczeniem z wyboru powinna być natychmiastowa implantacja. Wynika to z faktu, że:

  1. pozwala na zachowanie kształtu wyrostka zębowego, brak ubytku kości i utraty tkanek.

  2. pozwala na przywrócenie funkcji danego zęba, zapobiega pochylaniu i przesuwaniu zębów sąsiednich.

  3. przyspiesza gojenie - rana po usunięciu zęba jest szczelnie zamykana koroną tymczasową, chroniąc tkanki znajdujące się poniżej.

 

Korona tymczasowa działa jak “korek” zamykający wejście do rany - uniemożliwiając przechodzenie tam resztek pokarmowych. Rana goi się szybciej, dając dużo mniejsze dolegliwości okołozabiegowe.

Dzięki implantacji natychmiastowej ograniczamy liczbę niezbędnych wizyt prowadzących do ostatecznej odbudowy zęba nawet o 50%

Czy implantacja natychmiastowa jest bardziej nieprzyjemna od tradycyjnej?

Wręcz przeciwnie! Dzięki szybszemu i lepszemu gojeniu, ograniczamy liczbę procedur chirurgicznych, podawanych znieczuleń i dodatkowych leków - co sumarycznie wpływa na dużo większy komfort i zadowolenie Pacjentów z przebiegu leczenia.

Czy po implantacji natychmiastowej można normalnie się uśmiechać? Czy korona tymczasowa będzie estetyczna?

Wszystkie korony tymczasowe wykonywane w naszym laboratorium są frezowane na materiałach PMMA z domieszką kompozytu i ceramiki. 

Są to bardzo wysoko estetyczne materiały do złudzenia przypominające własne zęby Pacjenta. Ich różnica polega na mniejszej twardości względem ostatecznej pracy (to umożliwia ochronę implantu w przypadku zbyt dużego obciążenia).

Odpowiadając na pytanie - TAK, korony tymczasowe idealnie przywracają funkcję estetyczną zębów.

 

Jaki jest czas potrzebny na pełne wygojenie się implantu i założenie koron ostatecznych?

Czas potrzebny na pełne połączenie się implantu z kością (tzw. proces osteointegracji) to okres 3 miesięcy. Po tym czasie możemy wykonać pracę ostateczną.

Jak długo mogę użytkować pracę tymczasową?

Praca tymczasowa może być użytkowana zdecydowanie dłużej niż 3 miesiące. Doskonale wypolerowana i przygotowana w naszym laboratorium może służyć pacjentowi nawet 12 miesięcy.

Ważne, by cały proces zaplanować z lekarzem prowadzącym i regularnie uczęszczać na wyznaczone wizyty kontrolne.

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń do nas