Znieczulenie komputerowe - The Wand

 Znieczeulenie komputerowe 

Satysfakcja pacjenta poddanego zabiegom stomatologicznym zależy w znacznym stopniu od zastosowanego znieczulenia. Nowoczesna stomatologia proponuje wiele innowacyjnych rozwiązań, zarówno w poszczególnych dziedzinach zabiegowych, jak i w zakresie znieczuleń stomatologicznych. Tuż obok tradycyjnych metod (znieczulenie powierzchniowe żelem lub sprayem, znieczulenie nasiękowe i przewodowe strzykawką lub karpulą) powstały ultranowoczesne i bezbolesne znieczulenia komputerowe. 

 

Satysfakcja z systemem The Wand

W Klinice Kwiatek wykorzystywany jest system The Wand (ang. różdżka), czyli sterowany komputerowo, ekspercki system do podawania wszystkich znieczuleń miejscowych w stomatologii. 

Technika The Wand gwarantuje pacjentowi delikatność i komfort aplikacji znieczulenia. Bezbolesność podania środka znieczulającego jest przewidywalna i łatwiej ją osiągnąć - to wszystko za sprawą unikatowej budowy urządzenia. 

Komputer monitoruje parametry, następnie dźwiękowo i wizualnie nawiguje deponowanie znieczulenia, dzięki czemu operator unika zbyt szybkiego podawania środka oraz związanego z tym rozpierania tkanek i bólu znieczulanego pacjenta. Ergonomiczne i ultralekkie (ok. 3 g; dla porównania, waga tradycyjnej karpuli to ok. 300 g) końcówki aplikujące (z angielskiego wand - różdżka) umożliwiają wygodny uchwyt oraz bardzo precyzyjne prowadzenie instrumentu w tkankach, dzięki czemu osiągamy wolne tempo podawania znieczulenia, co pozwala na wzrost efektywnej objętości środka i większą skuteczność znieczulenia. 

 

Funkcja The Wand

System the Wand znajduje zastosowanie w każdej z współczesnych dziedzin stomatologii - w stomatologii zachowawczej, estetycznej i protetyce, endodoncji, chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz pedodoncji (stomatologia dziecięca). Umożliwia wykonanie technik znieczulenia, które nie powodują odrętwienia warg i języka. Pacjent po zabiegu swobodnie mówi, zachowuje 

sprawność mimiczną, dzięki czemu może sprawnie powrócić do obowiązków życia codziennego bez dyskomfortu znieczulonych tkanek twarzy oraz ryzyka uszkodzenia błony śluzowej przez samogryzienie znieczulonego obszaru. 

 

The Wand i dzieci 

System znieczuleń komputerowych odgrywa niebagatelną rolę w zakresie stomatologii dziecięcej, tu bowiem bezbolesność procedur niejednokrotnie decyduje o chęci lub braku współpracy. Delikatne znieczulenie wykonane różdżką The Wand wprowadzi najmłodszych pacjentów w przyjemną atmosferę wizyty, zapewni skuteczne znieczulenie i radość dziecka po bezbolesnym zabiegu. 

 

Skuteczność

Co w przypadku gdy znieczulenie zabiegu nie działa? 

W porównaniu do tradycyjnych znieczuleń system The Wand gwarantuje bardziej przewidywalne i skuteczne, a jednocześnie bezbolesne i mniej stresujące znieczulenie. 

Najczęstszą przyczyną słabo działającego znieczulenia jest ostry stan zapalny miazgi lub tkanek okołowierzchołkowych - w tej sytuacji niskie pH środowiska w stanie zapalnym, może obniżyć skuteczność znieczulenia. Z przeprowadzonych badań wynika jednak, iż system The Wand umożliwia wykonanie efektywnego znieczulenia u niemal wszystkich pacjentów - odsetek powodzeń oscyluje bowiem między 90-95% przy, zarazem, mniejszej liczbie powikłań pozabiegowych. 

 

Dla kogo?

Jako podsumowanie, postawmy pytanie dla kogo dedykowany jest system znieczuleń komputerowych The Wand? 

1) dla osób, które czują lęk przed wizytami stomatologicznymi, stresują się ukłuciem igły i kolejnymi etapami zabiegu, 

2) dla dzieci, chętniej współpracujących po bezbolesnym podaniu znieczulenia, 

3) dla osób ceniących komfort braku odrętwienia twarzy po zabiegu, 

4) dla wszystkich bez wyjątku, bowiem znieczulenie komputerowe to jedno z najnowocześniejszych urządzeń współczesnej stomatologii gwarantujące satysfakcję zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. 

 

 

Ostatnio na blogu

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która koncentruje się na wizualnej poprawie estetyki zębów. Dziedzina ta łączy w sobie szereg zabiegów z zakresu leczenia zachowawczego, protetycznego, leczenia ortodontycznego oraz zabiegów higienizacji. Wszystko po to, aby uzyskać zdrowe zęby a przy tym piękny uśmiech!

14 listopad 2023

Jak wygląda chirurgiczne usuwanie ósemek?

Chirurgiczne usuwanie ósemek, zwanych zębami mądrości, to zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej, który wykonuje się w gabinecie stomatologicznym. Zabieg zazwyczaj przeprowadza się przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, w przypadkach kiedy występuje zaawansowana próchnica, dolegliwości bólowe lub nieprawidłowe położenie zęba w łuku.
31 październik 2023
Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń do nas