26. Poprawa estetyki zębów siecznych

Na pierwszej wizycie, przebarwione zęby po leczeniu endodontycznym, zostały wzmocnione włóknem szklanym i przygotowane pod korony protetyczne. Precyzyjne i dobrze zaplanowane przygotowanie pozwala nie tylko na zmianę koloru, ale także na zmianę ustawienia i kształtu zębów.

PRZED
PO

24. Odbudowa na implantach, korony Lava

Leczenie rozpoczęto od ustalenia bardzo szczegółowego planu i logistyki zabiegów, gdyż pacjentka dojeżdżała do Kliniki z bardzo daleka. W pierwszym etapie usunięto stare mosty i zniszczone korzenie. Zastosowano implantację natychmiastową. Resztę zębow przygotowano pod korony Lava, po wcześniejszym zaakceptowaniu projektu w protokole DSD. Wykonano 5 koron na implantach i 20 koron pełnoceramicznych. Dzięki wyjątkowo precyzyjnemu przygotowaniu zębów przed wykonaniem koron pełnoceramicznych, pomimo jasnego koloru, efekt jest bardzo naturalny.

PRZED
PO

20. Most pełnoceramiczny, korony Lava

Pacjentka trafiła do Kliniki 1 dzień po ekstrakcji bolącej jedynki w innym gabinecie. Miejsce po usunięciu było zaopatrzone prowizorycznym mostem. Zdjęcie przed metamorfozą przedstawia stan po usunięciu tegoż mostu. Po analizie i protokole DSD, zdecydowano o wykonaniu pełnoceramicznej pracy protetycznej obiemującej 8 zębów. Przygotowane zęby zabezpieczono koronami tymczasowymi i mostem, mającym za zadanie ukształtowanie tkanek wokól brakującego zęba. Dzięki szybkiemu i prawidłowemu zaopatrzeniu miejsca po usuniętym zębie, udało się uzyskać bardzo naturalny efekt i doskonałe dostosowanie przyzębia do przęsła mostu.

PRZED
PO

17. Przebudowa uśmiechu, wybielanie

W pierwszym etapie pacjentkę poddano zabiegowi wybielania. Stabilizacja uzyskanego koloru trwa ok. 2 tygodnie. Po tym okresie wykonano 4 korony pełnoceramiczne, poprawiające ustawienie jedynek i korygujące zniszczone dwójki. Czas leczenia z wybielaniem - 3 tygodnie. Na okres oczekiwania na gotową pracę, zęby zabezpieczone są koronami tymczasowymi.

PRZED
PO

16. Wymiana starych koron na metalu, most w odcinku bocznym

Wykonano nowy most pełnoceramiczny w odcinku przednim, odtwarzający utraconą jedynkę. Zniszczone filary wzmocniono wkładami z włókna szklanego.W odcinku bocznym - most porcelanowy.

PRZED
PO
Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń do nas