Zaawansowana wada zgryzu wymagała kompleksowego podejścia.
Zastosowano stały aparat ortodontyczny najlepiej dopasowany do potrzeb Pacjentki.
Dzięki współpracy specjalistów oraz zaangażowaniu Pacjentki, leczenie przebiegło sprawnie, a efekt to zdrowy, stabilny i estetyczny uśmiech.
Pacjentka przeszła kompleksowe leczenie z wykorzystaniem stałego aparatu ortodontycznego samoligaturującego, indywidualnie dopasowanego do jej potrzeb.
Po zakończeniu leczenia ortodontycznego wykonano wax-up, mock-up oraz ekwilibrację zgryzu. Finalny efekt osiągnięto dzięki bondingowi w obu łukach.
Dzięki regularnym kontrolom i higienizacji może dziś cieszyć się zdrowym, funkcjonalnym i estetycznym uśmiechem.
W górnej siódemce zdiagnozowano próchnicę. Dzięki szybkiej reakcji możliwe było leczenie zachowawcze – bez endodoncji.
Wypełnienie nanokompozytem, wykonane w koferdamie i pod mikroskopem, pozwoliło odtworzyć bruzdy, kształt i prawidłowe siły zgryzowe.
Szczelność wykonanego wypełnienia i utrzymywanie higieny to podstawa trwałości. A zdrowe zęby trzonowe to podstawa funkcji żucia i równowagi w całym układzie stomatognatycznym.
Pacjentka trafiła do naszej Kliniki z potrzebą zintegrowanego leczenia stomatologicznego, a pierwszym krokiem była higienizacja i diagnostyka. Szybko wdrożone leczenie górnych siekaczy (wypełnienia nanokompozytowe) pozwoliło jej odzyskać uśmiech i rozpocząć dalszą terapię z doskonałą motywacją.
Szóstka po leczeniu kanałowym została odbudowana nakładem typu overlay – rozwiązaniem rekomendowanym ze względu na lepszą ochronę tkanek, właściwe przenoszenie sił zgryzowych i trwałość.
W przypadku zębów tak kluczowych dla funkcji żucia, odbudowa zgodna z nowoczesnymi wytycznymi to podstawa skutecznego leczenia.